TO NAJLEPŠIE Z ROKU 2016

April 6, 2017 7:53 pm  /  TO NAJLEPŠIE

Rok 2016 bol pre mňa predovšetkým akýsi chaos…..Ako to už býva, všetky Vaše myšlienky sa nakoniec pretvárajú pomaly ale isto na realitu. No a v roku 2016 som mal myšlienky v prvom rade hodne chaotické. Fotil som veľmi veľa rôznych subjektov, ale chýba tomu určité jasné smerovanie. V každom prípade sa pozrieme, co dom dal….

KRAJINA

S fotením krajiny mám zvláštny vzťah. Nie som vyslovene krajinkár, ale po určitej dobe mi vždy začne chýbať. Bohužiaľ je tento štýl finančne a časovo náročný a nevenujem sa mu do takej miery ako by si to zaslúžil.

Rakúskym poliam sa odoláva veľmi ťažko. Hlavne ak máte skrytú túžbu stať farmárom…

Mám rád jednoduché fotky z obyčajných miest. Rád pozorujem, ako sa život neustále hýbe a ako sa všetko mení.

Miestečko iba kúsok od nás. Veľmi som sa mu potešil…

Keď som dorazil do tohto lesa, zaujalo ma naprosté ticho. Ani štebot vtáčikov, ani šuchotanie hmyzu. Zvláštne sterilné. Holt, moc dobre sa tam asi s postrekmi nežije…. (malacké lesy)

Krajina môže nadobúdať aj veľmi abstraktnú formu…


ĽUDIA

Svadobná fotografia otestuje fotografa tak, ako nič iné. Zhodou náhod je Alenka výborná fotografka, takže o to viac sa mi potili ruky…

Občas spolupracuje aj divá potulná farebná zver…

Niežeby to boli topánočky zo zlata, ale pekne to čierno bielo vypálilo.

Ako to tak býva, deti sa postarajú o tie najlepšie zábery. Už keď sa motali okolo záclon, vytušil som potenciál a číhal na moment. Je to jedna z najelpších mojich fotiek z minulého roka. Vystihuje môj štýl. Je divná, pokrútená a čierno-biela 🙂 Niežeby dospelí toto o polnoci tiež nedokázali…

Portrétne fotenie sme mali neskutočne uponáhľané a upotené. Potom sme doslova na pár minút vybehli do centra. A tam sme konečne nacvakali použiteľné fotky. Akosi som pochopil, že život treba niekedy iba nechať plynúť….

Do tanca náím hrala výborná ruská muzika – aj deti si radi zaspomínali na staré dobré časy – a nikdy inak…

Minulý rok ma chytil zvláštny foto projekt, kedy som chodil fotiť pomerne neznáme kapely. Akosi ma priťahujú tie svetelné podmienky a sám mám k muzike veľmi blízko (hral som v asi 4 rýchlo rozpadnutých kapelách)

Táto fotka je z predstavenia Tiché parkety vŕzgajú…

Toto bola naozaj špičková bluesová formácia z Kanady Monkey Junk. Bolo to v strede týždňa a skoro nikto neprišiel, ale o to viac som si zafotil… Tony D

Juraj Turtev

David Hodek

Andrea Tkáčová

Monkey Junk

Elvis Presley – prisámvačku, že pravý

Firemné akcie prinášajú niekedy veľmi zaujímavé predstavenia, ktoré sa pomerrne ťažko fotografujú, ale poskytujú miesto pre kreativitu…

Ako inak. Starý dobrý whisky fest, kde sa to rozbehne väčšinou ešte pred ochutnávaním.

Občas si s Olgou zablbneme a nafotíme niečo s letnou tematikou.

Romčo je dobrý kamarát a vytiahol som ho s rodinkou nachvíľu k marhuľovým stromom. Neoľutovali sme, za pár dní boli kvety preč.

Potrétom sa príliš nevenujem, ale rád si vždy vyskúšam niečo nové. Modelka: Lucia

Toto fotenie bola naozaj len chvíľková spontánna záležitosť ale som s výsledkom spokojný. Olina má proste kvality modelky: výrazné oči, deravé uši, kremrolu na vlasoch a hravú povahu.

Yoga v centre. Modelka: Monika. Toto sme nafotili na pravé poludnie, fuj, všetky poučky a pravidlá porušené  – a preto sa mi páči..


MAKRO

Myslím si, že každému, kto si prezrie moju galériu je jasné, že k makro fotografii mám osobitný vzťah. Je pre mňa niečím veľmi príťažlivá. Yogové pozície, boľavé lakte a kolená. Napriek tomu, že nepatrím k trpezlivým ľuďom mám k tomuto štýlu veľmi blízko. Fascinuje ma ten ďaľší neviditeľný svet okolo nás. Tie kreatúry a detaily. Podľa môjho názoru poskytuje makro fotografia najväčšie kreatívne možnosti. Kľaknete si a na 5×5 metroch môžete stráviť fotením celý deň……

Huby patria k mojim obľúbeným subjektom. Také množstvo tvarov a variácií. Určite sa im budem tento rok hojne venovať….

Niekto proste doma nadáva, že je zima…. A ja sa s omrznutým ksichtom kochám nad tou nádherou….

Tá správna zimná makro atmosféra.

Táto magnólia je už klasicky každoročne mnou obťažovaná. Krása trvá iba pár dní a potom zase počkám rok 🙂

Vítanie jari je už pre mňa skoro povinnosť…

Neviem čo je špeciálne na tomto druhu bodliaka, ale je až neuveriteľné, koľko druhov včiel, ôs a čmeliakov priťahuje. Asi sa volá Kokoainus čmelakos.

Túto krásavicu som sa dosť dlho snažil odfotiť pri opeľovaní. Dal som si prestávku na kofolu a zrazu sama priletela a sadla si vedľa mňa. Job done…

Krivec žltý na pive s pečeňovníkom trojlaločným (ten už má niečo odchlastané)

Apricot. Marhuľa. Marillen. Meruňka.

 

Takže to by bolo asi tak všetko. Lúčim sa s Vami ako vždy: sľubujem, že sa budem budúci rok viac snažiť 🙂

Nech Vám to fotí…

 

POTEŠÍTE MA NÁVŠTEVOU OBCHODU